AKTUALNOŚCI
 

Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska z wizytą w ŚDS

 

W dniu 05.02.2014 – Środowiskowy Dom Samopomocy im Jana Pawła II w Brzostku gościł Panią Małgorzatę Chomycz-Śmigielską, Wojewodę Podkarpackiego oraz Pana Dariusza Tracza, Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Pani Wojewoda wraz z Panem Dyrektorem wyrazili uznanie wobec dotychczasowych działań na terenie Żywego Pomnika Jana Pawła II w Brzostku. Nasi Goście zwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy, przyglądali się pracy terapeutów, rehabilitacji uczestników i z wielką aprobatą odnieśli się do działalności ośrodka. Pani Wojewoda podkreśliła, iż istnienie ośrodków wsparcia takich jak nasz ŚDS jest niezbędne, a praca i trud włożony w rehabilitację osób niepełnosprawnych – nieoceniony. Zostaliśmy również docenieni pod względem wyposażenia i przystosowania ośrodka. Pani Wojewoda wraz z Panem Dyrektorem pochwalili mądre gospodarowanie środkami, przeznaczanymi na wyposażenie ośrodka w sprzęt służący do rehabilitacji, pracy terapeutycznej mającej na celu usprawnienie i usamodzielnianie osób niepełnosprawnych mających z tym niemałe kłopoty. Pracownicy ŚDS zostali docenieni za pracę jaką wykonują. Nasi podopieczni z wielką radością przyjęli naszych Gości, gdyż nie zdarza się nam na co dzień gościć tak ważne osoby, działające na polu Pomocy Społecznej naszego województwa. Na koniec zrobiliśmy wspólną fotografię i zaprosiliśmy Gości na kolejne odwiedziny naszego ośrodka.

Dla uczestników było to wielkie wydarzenie, mogli poznać Wojewodę osobiście, porozmawiać z Panią Chomycz-Smigielską, Dyrektorem Traczem. Obie strony wymieniły mnóstwo ciepłych słów. Uczestnicy – pochwały za pracę twórczą i wytrwałość w rehabilitacji, a Nasi Goście – słowa wsparcia w dążeniu do realizacji celu oraz podziękowania za opiekę nad naszym ośrodkiem.

Takie gesty ze strony osób sprawujących władzę, chociaż, można by rzec, to „tylko” odwiedziny, napawają optymizmem pracowników, a w szczególności uczestników.

Dlatego bardzo dziękujemy za słowa wsparcia, które będą dla nas jeszcze większą motywacją do podejmowania kolejnych działań dla osób tego potrzebujących.