„Kto pragnie dobra dla drugiego człowieka
Zawsze znajdzie sposób, aby coś dla niego uczynić.”

 

 

Jako wotum wdzięczności za wspaniały pontyfikat Papieża Polaka pragniemy utworzyć „Żywy Pomnik” Jana Pawła II i dokonać jego otwarcia w maju 2011, kiedy to nastąpi beatyfikacja naszego Wielkiego Rodaka. Tym „żywym pomnikiem” będzie Dom Stałego Pobytu im. Jana Pawła II w Brzostku (gmina Brzostek, woj. podkarpackie).

Nasz kochany papież niejednokrotnie powtarzał, że najpiękniejsze pomniki to nie te monumentalne rzeźby stojące dumnie na pięknych placach, lecz dary serca, dowody miłości bliźnich, które mogą pomóc osobom tego potrzebującym. Wierzymy gorąco, że Ojciec Święty bardziej pragnął by właśnie takiej formy wdzięczności. Licząc na Państwa ludzką wrażliwość i otwartość na innych zwracamy się z gorącą prośbą o materialne wsparcie byśmy mogli dokończyć to dzieło i dokonać otwarcia właśnie w maju. Wychodzimy naprzeciw trudnej rzeczywistości i staramy się nieść pomoc osobom potrzebującym. Mimo ciężkiej sytuacji materialnej, nieraz głębokiej biedy, bezrobocia i towarzyszącemu tym zjawiskom poczuciu bezradności i opuszczenia próbujemy na miarę własnych możliwości szukać sposobów na poprawę jakości życia naszej społeczności.

W maju 2011 roku przy Stowarzyszeniu dla Osób Potrzebujących „Nieść Nadzieję” powstanie Dom Stałego Pobytu im. Jana Pawła II oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzostku. ŚDS będzie skupiał od 35 do 50 uczestników oraz da pracę ok. 12 osobom. Jego zadaniem będzie rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych, by mogły na miarę swych indywidualnych możliwości prowadzić niezależne, samodzielne i aktywne życie. Wielokroć osoby te są izolowane przez swoje rodziny od sąsiadów, znajomych, społeczności lokalnej i wykorzystywane tylko do pracy w gospodarstwach rolnych. Chcemy również zagwarantować takim osobom posiłek, który będzie przyrządzany przez nich pod okiem wykwalifikowanej osoby, dzięki czemu nauczą się kolejnych bardzo ważnych czynności ułatwiających funkcjonowanie w codziennym życiu. Bylibyśmy w stanie zapewnić więcej miejsc dla potrzebujących lecz niestety jesteśmy pozbawieni środków transportu (nie posiadamy samochodów), które umożliwią przyjazd osobom z odleglejszych terenów.

Na piętrze Budynku chcemy utworzyć Dom Stałego Pobytu im. Jana Pawła II. Ten „żywy pomnik” naszego wielkiego rodaka-papieża będzie docelowo miejscem zamieszkania dla około 35 osób i zatrudnienia dla kolejnych pracowników. Ks. dr Jan Cebulak, który jest organizatorem całego przedsięwzięcia, pragnie stworzyć coś co Ojciec Święty umiłował, a mianowicie pragnie stworzyć Dom dla każdego kto takiego domu nie ma. Chce pomóc tym, którzy naszej pomocy oczekują. Pamiętamy jak Nasz Papież otaczał szczególną troską osoby chore, cierpiące. Starajmy się przenieść Jego słowa i nauczania w nasze życie i spróbujmy pomóc w tak wielkim dziele jakim niewątpliwie jest ten „Żywy Pomnik” dla Jana Pawła II – Papieża Polaka. Jakiż hołd oddamy mogąc otworzyć naszą działalność w momencie beatyfikacji Ojca Świętego.

Choć tak wiele zostało już zrobione, potrzeba nam jeszcze sporo środków aby ukończyć to dzieło i podziękować nim Karolowi Wojtyle – Papieżowi Wszechczasów.

 

Dziękujemy za zrozumienie. Każda forma pomocy jest dla nas ważna i przydatna.

 

Ofiary można kierować również na konto Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża w Brzostku
BSR Kraków/o w Brzostku nr 97 8589 0006 0080 0210 4789 0008
 z dopiskiem „Budowa domu Jana Pawła II”.